Aktuálně z masérny

Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.

Podrobnosti

Wellness

Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.

Podrobnosti

Regenerace a zdraví

Lymfatické masáže, Masáže, Cvičení, Cvičení dle Mojžíšové, a další.

Podrobnosti

Ostatní

Podiatrie, Aromaterapie, Sm systém, Přírodní potravinové doplňky

Podrobnosti

Reflexní terapie

Reflexní terapie je vlastně léčení nemocí masážemi chodidel. Reflexologové léčí nemoci určitých částí těla masážemi tzv. reflexních zón na chodidlech – na šlapkách nohou jsou reflexní plošky celého těla. K čemu vlastně dochází při masírování reflexních oblastí, to se dosud neví a nedá se ani vědecky vysvětlit. Předpokládá se však, že nemoc vzniká zablokováním „energetických kanálů“, což některou oblast poškodí. Masáží se usiluje o odbourání této blokády, aby energie mohla opět volně proudit a toto poškození vyléčit. Považujme tedy chodidlo za jakési „zrcadlo těla“, přičemž levé chodidlo zobrazuje levou stranu těla, pravé stranu pravou. Různé části plosky nohy jsou nějakým způsobem spojeny s močovým měchýřem, ledvinami a plícemi, palec s hlavou a mozkem, ostatní prsty s dutinami, atd..

Reflexologie se zřejmě vyvíjela na různých místech zeměkoule současně. V Asii se považují za kolébku této metody současně Čína, Vietnam i Indie, a dokonce se tvrdí, že byla předchůdcem akupunktury. Rovněž staří Egypťané používali určitou formu reflexologie, jak je vidět na malbách na stěnách hrobky egyptského lékaře (asi z roku 2330 př. n. l.).

Za novodobého objevitele této metody je označován dr. William Fitzgerald, americký ušní, nosní a krční lékař. Ten kolem roku 1913 rozpracoval metodu, kterou nazval LÉČENÍ ZÓN.

Počátkem 30. let na práci dr. Fitzgeralda navázala americká masérka Eunice lnghamová, která vydala o reflexní terapii dvě populární knihy s názvy Příběhy, které by mohla vyprávět chodidla (Stories the Feet Can Tell) a Příběhy, které vyprávěla chodidla (Stories the Feet Have Told).

Komu může reflexní terapie pomoci

reflexniterapie

Tento způsob léčby rozhodně není „všemocný“, ale používá se k léčení řady běžných nemocí včetně bolestí zad, zažívacích obtíží, migrény, menstruačních obtíži, obtíží vedlejších nosních dutin a stresu. Reflexologové tvrdí, že mohou někdy odhalit i hrozící nebo latentní nemoc a pak jí preventivně léčit nebo eventuálně doporučit pacienta ke specialistovi. Pokud se podrobíme této terapii pravidelně jednou za měsíc nebo za dva, udržíme se patrně v dobré zdravotní kondici – a dozvíme se včas o varovných signálech nemocí.

Já osobně využívám reflexní terapii již více jak 12 let, převážně při řešení obtíží pohybového aparátu a v kombinaci s jinými technikami. Je někdy až s podivem, jak po 10 minutové masáži reflexních zón, zmizí akutní ústřel např. krční páteře. Někdy je v akutním stadiu pacient tak citlivý, že zůstává reflexní terapie jedinou možnou metodou pomoci bez nepříjemných bolestivých pocitů, které by vznikali např. při masáži.