Aktuálně z masérny

Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.

Podrobnosti

Wellness

Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.

Podrobnosti

Regenerace a zdraví

Lymfatické masáže, Masáže, Cvičení, Cvičení dle Mojžíšové, a další.

Podrobnosti

Ostatní

Podiatrie, Aromaterapie, Sm systém, Přírodní potravinové doplňky

Podrobnosti

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda je druh manuální terapie, kde za pomocí přesně daných pohybů, dochází k uvolnění dané oblasti a tím k nastavení „přirozené polohy obratlů a kloubů“. V posledních letech tato metoda nabyla na popularitě. Na druhou stranu žádná metoda není spásná, a pokud klient sám nepracuje na odstranění špatných pohybových stereotypů a odstranění jednostranné zátěže, tak se potíže rády vracejí. Velmi zajímavou se jeví tato metoda pro použití ve veterinární praxi.

Něco z teorie.

Dornova metoda dokáže napomoci navrátit do původní přirozené polohy obratle a klouby. Také rozdílnou délku končetin (danou špatným postavením – nikoliv růstově). Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami. Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná. Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Terapeut zjistí, jakým směrem je obratel vychýlen a ošetřovaná osoba pohybuje protější nohou nebo rukou dopředu a dozadu. Terapeut vytváří protitlak na ošetřovaný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo. Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky.

 

Breussova masáž

Současně s Dornovou metodou, jako premedikace nebo také jako samostatná procedura, se aplikuje i Breussova masáž páteře. Jedná se o velmi uvolňující a příjemnou masáž přesně danými tahy v okolí páteře. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty.

 

Indikace a kontraindikace:

  • bolestí zad, kyčlí, kolen
  • tenisové lokty, skolióza
  • rozdílná délka končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu).
  • Uvádí se, že také může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, problémech s koncentrací.

Metoda není vhodná když

  • jste náchylní ke zlomeninám
  • trpíte osteoporózou v pokročilém stádiu
  • máte akutní zánět
  • brzy po operacích a úrazech (zlomeninách)