Aktuálně z masérny

Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.

Podrobnosti

Wellness

Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.

Podrobnosti

Regenerace a zdraví

Lymfatické masáže, Masáže, Cvičení, Cvičení dle Mojžíšové, a další.

Podrobnosti

Ostatní

Podiatrie, Aromaterapie, Sm systém, Přírodní potravinové doplňky

Podrobnosti

Natural spa wax

BIO voskový zábal v kombinaci s masáží a tepelnou terapií v té nejčistší a přirozené formě.

Zažijte kouzelnou sílu tepla. Prohřáté tělo poskytuje pocit spokojenosti a hlubokého sebevědomí. Díky kombinaci masážních technik, speciálních masážních prostředků a tepla, působí tato procedura velmi povzbudivě a harmonizačně.

Včelí produkty obsažené v zábalu i masážním prostředku mají výjimečné účinky, ve kterých se projevuje slunce, léto a teplo. Jsou  to nejlepší média k předání chybějícího tepla tělu.

Tato procedura spočívá v provedení celotělové masáže v kombinaci s bio voskovým zábalem. Při masáži je speciálně provedenými tahy roztírán přírodní masážní prostředek s obsahem včelích produktů. V průběhu masáže se aplikuje na oblast zad bio voskový zábal (včelí vosk aj.) formou tzv. plíživého tepla. Tato forma tepelné terapie zajistí rovnoměrné prohřátí, ale není při ní tělo teplem zatěžováno, provokováno či drážděno – tělo si samo rozhodne jak a kolik tepla přijme.

Využití této terapie:

 • při všech stavech běžného vyčerpání
 • vnitřním neklidu
 • únavě
 • podráždění
 • migrénách
 • bolestech  hlavy
 • bolestech pohybového aparátu
 • studených končetinách  atd.

Kdy masáž rozhodně nedoporučujeme (kontraindikace):

 • alergie na med a včelí produkty
 • v případě zánětlivých, infekčních a horečnatých onemocnění
 • akutní stavy po IM a CMP
 • v případě požití omamných látek a alkoholu
 • v případě poškození svalu nebo kosterního systému
 • v případě celkového vyčerpání (nádory, aterosklerotické stavy, při selhávání životně důležitých orgánů)
 • v případě závažnějších krvácivých stavů (hemofilie, leukemie)
 • v případě poranění dutiny břišní
 • v případě onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník) nebo krvácení (žaludeční vřed apod.)
 • v případě akutní psychických poruch
 • ve stavu bezprostředně po jídle
spawax

Pojednání o teple:

Účelem terapie teplem a včelím voskem za použití suchého tepla je hluboké, harmonizující prohřátí. Zdravý člověk je schopen udržet si stálou tělesnou teplotu nezávisle na svém okolí. V souvislosti s mnoha onemocněními dochází k omezení prohřívání těla a tím ke snížení tělesné teploty. Také životní podmínky a duševní vlivy vedou ke ztrátě tepla.

Na významu nabírá to, že v moderní společnosti chybí mnoha lidem pohyb a klimatické stimuly přirozeného prostředí. Následkem je snížení schopnosti termoregulace těla a chybějící tvorba sebevědomí obzvláště v dětském věku. K tomu přijdou životní nejistoty ve společnosti plné změn a s tím spojený strach.

Ztráta tepla a omezení pohybu na těle i duši se vzájemně podmiňují. Právě v návaznosti na teplo se nedají od sebe oddělit tělo, životní energie, duše a sebevědomí. Tělesná námaha může vést ke zvýšení teploty v jádru až o 3°C, emocionální vzrušení až o 1°C. V opačném případě mohou tělesná a duševní poškození různého druhu vést ke snížení tělesné teploty. Toto jistě nezpozorujeme v krátké době (příčina – působení – vyjádření). Zřetelně viditelné jsou vegetativní reakce. Jak již bylo řečeno, příčinou „studených nohou“ je strach, dlouhotrvající duševní práce nebo jednostranná práce např. u počítače. Tělo není pravidelně prohříváno, dochází k zatuhnutí a bolestem. Důsledkem ztráty tepla často vznikají onemocnění a stavy bolesti, nebo je doprovázejí.

Elementární terapií je proto cílené použití tepla. V případě, že je teplo použito přirozeně k tělu, může působit impulsivně.

Pomocí tepla dochází ke zmírnění bolestí a snížení napětí, zlepšení pohyblivosti při zatuhnutí. Pomocí tepla se nechají lidé oslovit niterně. Teplo je prvním krokem k nalezení nové síly a k přijmutí léčby.

Léčebné teplo je opatrnou nabídkou. Terapeuticky smysluplná terapie teplem neznamená „hodně pomůže hodně“, ale přiměřeně dbá potřeb člověka.

Přijímání tepla se dá použít dvěma způsoby, jako podněcující terapie nebo jako podpůrná terapie.

1. přístup: Podněcující terapie teplem:

Např. sauna provokuje srdeční oběhový systém k určitým pravidelným mechanismům, které mají zajistit celkově konstantní tělesnou teplotu. Během sauny zůstává tělesná teplota v jádru na obvyklé úrovni 37°C. K podněcujícím prostředkům patří teplé parafínové zábaly, fango i fangoparafín, které přikládáme v aplikačních teplotách bez aklimatizace přímo na klienta. Pro všechny tyto prostředky je společné to, že lidské tělo reaguje zvýšeným prokrvením, přesunem prokrvení a pocením. Tyto reakce slouží vesměs ke stabilizaci tělesné teploty pod vlivem cizího tepelného záření. Tělo se brání různě a úspěšně proti příjmu tepla z vnějšku, aktivuje chladící mechanismy, tělo se chladí pod vlivem tepla! Ve fyziologii je tento efekt znám jako „předchlazující efekt“, oznamuje, že je tělo zkoušeno na příliv tepla, jeho množství a teplotu a tělo adekvátně tomu řídí vše tak, aby nebylo ovlivněno. Dalším nežádoucím efektem je pocení, kůže v místech použití je silně prohřátá a vlahá. Po ošetření se toto místo

v důsledku odpaření tepla velmi rychle ochladí. Protože proces chlazení zůstává déle aktivním, než je doba trvání zábalu, klesá také nepatrně tělesná teplota. V této fázi vzniká pro pacienta nebezpečí lokálního napětí svalů nebo nachlazení. Podněcující použití jsou smysluplná tehdy, pokud se používají např. jako lokální zábaly kloubů, při kterých látky a teplo mají ovlivnit snížení příznaků.

2. přístup: Podpůrná terapie teplem / plíživé teplo:

Cílem teplého zábalu by mělo být pozitivní ovlivnění tepla v organismu, který se po použití stává živějším a reaktivnějším. Tělo by mělo být po zábalu fyziologicky rovnoměrně prohřáto, duch svěží a duše spokojená. To je předpokladem pro zdravý, funkční imunitní systém a stabilní dobrý zdravotní stav. Terapie teplem nesmí tělo zatěžovat, provokovat, dráždit, musí teplo nabídnout a nechat tělo rozhodnout, jak a kolik jej přijme. Terapie teplem a včelím voskem tohoto docílí za pomoci včelího vosku s jeho zvláštními kvalitami použitého jako teplého média, fyzikální poměry tepla se přizpůsobí možnostem lidského těla.

Proudění tepla je znovu obnoveno, chladné zóny prohřáty, tkáň a svaly jsou uvolněné díky vnitřnímu prohřátí, bolesti jsou zmírněny, pohyblivost se zřetelně zlepšila. Zcela prohřáté tělo způsobuje příjemný životní pocit, je otevřené pro citové vjemy, umí současně, ale silně, přijímat výzvy. Duchovní život je harmonizován, individualita člověka je pozitivně a aktivně ovlivněna.

Při terapeutické metodě “ Natural Spa Wax “ koncept sevyužívá podpůrná terapie teplem / plíživé teplo.

(převzato z http://www.eureko.cz)

 

V případě zájmu o tuto proceduru doporučujeme vzít na sebe tmavější, volnější kalhotky (nejlépe typu tanga), případně použit jednorázové spodní prádlo. To vše kvůli vysokému podílu olivového oleje a obsahu včelích produktů. Na druhou stranu není třeba mít obavy o nějaké velké znečištění.