Aktuálně z masérny

Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.

Podrobnosti

Wellness

Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.

Podrobnosti

Regenerace a zdraví

Lymfatické masáže, Masáže, Cvičení, Cvičení dle Mojžíšové, a další.

Podrobnosti

Ostatní

Podiatrie, Aromaterapie, Sm systém, Přírodní potravinové doplňky

Podrobnosti

2024-06-03

SM systém

Spirální stabilizace (známé pod názvem SM systém)

sm-sy_protazeni

SM systém v Kroměříži

AKTUÁLNĚ:

 • 2024-06-03
  POZOR ZMĚNA
  – od 4.6. cvičíme na kurtech ateletického stadionu v KM, tak jako každé léto. Cvičení bude probíhat v čase od 18 do 19 hod. S sebou si vezměte pružné lano a popřípadě pití.
  Těším se – Míša
 • 2024-05-13
  Milí příznivci spirální stabilizace,

  od 14.5. bude cvičení probíhat na Pionýrské louce za Podzámeckou zahradou a to v čase od 17.45 -18.45.  Přicházet můžete buď přes Podzámeckou zahradu okolo Dlouhého rybníku a za ním se vydáte doleva, nebo z Kojetínské ulice. Prostory se zavírají v 19h, proto máme čas posunutý. Na Pionýrské louce se budeme scházet přibližně do konce května  a pak už bychom měli zase cvičit jako každý rok na kurtu u Atletického stadionu.

 • 2024-04-30
  dnes proběhne poslední cvičení v tělocvičně. Od dalšího týdne (tj. 7.5.) budeme čekat na vhodné počasí ke cvičení venku, ale také na vhodný prostor. Tenisový kurt, kde cvičení probíhalo, stále není přístupný. Pokud chcete být informováni každý týden v pondělí, o tom zdali cvičení bude, přidejte prosím Váš email do seznamu ZDE
 • 2023-10-16
  Od 17.10. se bude konat cvičení SM systému v tělocvičně ZŠ Oskol, jako vždy – od 18,00 hod. (do budovy vcházejte bočním vchodem).
 • 2023-09-05
  Vážení klienti, od 18.9. do 16.10. se nebude, z důvodu mé nepřítomnosti v Kroměříži, konat skupinové cvičení SM systému.
  Děkuji za pochopení, Míša Horenská.
 • 2023-08-08
  15.8. se cvičení SM systému konat nebude. Děkuji za pochopení – Míša.
 • 2023-06-19
  Vzhledem k tomu, že se nám konečně zlepšilo počasí, budu se na Vás těšit od úterý 20.6.  na kurtu atletického stadionu. Začínáme v 18 hodin. Vcházejte z ulice Vrchlického nebo z ulice Březinova brankou u SKI servisu.. S sebou si vezměte vlastní lano a pití, má být  horko. Míša

 • 2022-09-19
  Od 20.9. cvičení opět na ZŠ Oskol. Budu se moc těšit v úterý 18,00 až 19,00 hod.
  Děkujíííí Míša

 • Pokud si nemůžete zacvičit s námi naživo, máme pro Vás 2 videa, podle kterých si můžete zacvičit doma:
  lekce SM systém I
  lekce SM systém II
 • Chcete-li dostávat každé pondělí email s informací, kdy a kde se cvičí, zadejte prosím svoji adresu zde. Děkuji Míša ♥

Jedná se o jednoduché cvičení, při kterém se využívá lehký tah pružného lana. Po individuálním zacvičení je možné v tomto cvičení pokračovat nejen doma, ale i ve skupině.
Naši skupinu vede zkušená fyzioterapeutka Bc. Horenská Michaela, která předcvičuje a současně kontroluje správnost provedení cviků a případně opravuje chyby.

Skupina cvičí pravidelně každé úterý od 18,00 hod. v tělocvičně ZŠ Oskol. Připojit se je možné po předchozí konzultaci na kontaktu:
Bc. Michaela Horenská, email: misahore@gmail.com, tel: 777 249 120

QR CONTACT - Michaela Horenská

Cvičení je vhodné zejména jako prevence či léčba u těchto stavů:

lano

lano na sm systém

 • vadné držení těla
 • chronických bolestí páteře
 • bolestí hlavy
 • mravenčení rukou či nohou
 • výhřezu meziobratlové ploténky
 • skolióz a kyfóz
 • bolesti ramenních a kyčelních kloubů
 • ploché nohy, atd…

Hlavním principem metody, jejímž zakladatelem je MUDr. Smíšek, je stabilizace a mobilizace páteře.
Cvičí se pomocí pružného lana, které je zachyceno buď v oblasti zápěstí, nebo nártů. Cvičení se dělí na dvě fáze a to relaxační, kdy se provádí uvolnění páteře ve vyhrbení a poté následuje fáze aktivní, kdy se zapínají svaly břišní a hýžďové a zároveň se provádí pohyb paže a lopatky dozadu a dolů. Tím dochází k uvolnění svalů přední strany hrudníku, krční i bederní páteře a zároveň k posílení mezilopatkových svalů.
Díky tomu dojde ke správnému postavení ramenních, kyčelních kloubů a také k vytvarování klenby nožní. Trup se díky tomu navrací do své původní osy a dochází k obnovení pohybů páteře a kloubů, které bývají v běžném životě většinou omezené.

 

sm systém v Kroměříži

Bc. Michaela Horenská, sm systém v Kroměříži

sm systém v Kroměříži

sm systém v Kroměříži

Bc. Michaela Horenská, sm systém v Kroměříži

 

Zdroje literatury: 1. SMÍŠEK, MUDr. Richard. Spirální stabilizace páteře 12 základních cviků: Léčba a prevence bolesti zad. 3. rozšířené vydání. Praha: MUDr. Richard Smíšek, 2011. ISBN 978-80-904292-0-8.

Sm systém, Kroměříž, Spirální stabilizace