Aktuálně z masérny

Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.

Podrobnosti

Wellness

Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.

Podrobnosti

Regenerace a zdraví

Lymfatické masáže, Masáže, Cvičení, Cvičení dle Mojžíšové, a další.

Podrobnosti

Ostatní

Podiatrie, Aromaterapie, Sm systém, Přírodní potravinové doplňky

Podrobnosti

SUPERfeet

Vážení klienti, dovoluji si Vám přestavit zdravotní stélky do obuvi od výrobce protetiky v USA, americké firmy SUPERfeet. Tyto stélky, přestože neumožňují individuální dolepování korekčních dílů, poskytnout většině nohou nebývalý komfort. Svojí pevnou a velmi odolnou konstrukcí poskytnou Vaší noze stabilitu hlavně v zadonoží (fixace patní kosti plastovou miskou). Následkem stability dochází k lepšímu rozložení zátěže celého chodidla. Toto vše dohromady zaručuje podporu správné funkce chodidla a jeho maximální komfort. Materiál těchto stélek je velmi odolný a stélky plní svůj účel i déle než 2 roky.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tyto stélky, objednejte se prosím telefonicky či emailem, k nezávazné konzultaci. Na pracovišti posoudíme stav Vašich nohou a pokusíme se vybrat stélku, která by byla vhodná pro Vaši nohu. Je nutné s seboupřinést i obuv, do které by měly být stélky převážně určeny. Stélku vybereme a upravíme přesně na Vaši nohu i botu. Pouze tehdy může stélka dobře fungovat a nastolit co možná nejlepší komfort Vašim nohám. V případě, že si stélky s sebou odnesete, nabízí firma SUPERfeet 60-ti denní garanci na vrácení stélek, nesplní-li Vaše očekávání.

 

 NOVINKA v masérně. Dětské OTC Orthotics

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dětské vkládací 3/4 stélky OTC Orthotics jsou vyráběny a dodávány přímo z Northwest Podiatric Laboratory v USA. Tato dětská stélka je vyráběna na základě zkušeností z výrobou a vývojem vlastní protetiky, kterou se tato společnost zabývá od roku 1964. Stélky vynikají nebývalou stabilitou a podporou dětské nohy. K dostání jsou v sedmi velikostech vhodných pro podporu nohy dětí ve věku 3 až 8 let.

Zimní řada Trim – To – Fit Superfeet stélek

                                                                 REDhot™

superfeet_red_hotREDhot™ poskytují stabilitu, komfort a teplo. Superfeet začal dělat vlastní vložky na lyžařské boty v polovině 70. let a REDhot™ je přímým důsledkem těchto letitých zkušeností. Díky dvojité tepelné vrstvě budou Vaše nohy na sjezdovce i po několika hodinách jako v papučích. Pevná plastová miska zaručí stabilizaci mužské nohy a tím lepší vedení hran na sjezdovce.
Doporučená obuv: boty pro lyžování a snowboard.
K dispozici ve velikostech c – G (EU 37 – 49).
Model na oficiálních stránkách kliknutím zde.

HotPINK

superfeet_hot pinkHotPINK jsou určeny speciálně pro ženské nohy. Poskytují stabilitu, komfort a teplo. Superfeet začal dělat vlastní vložky na lyžařské boty v polovině 70. let a HotPINK je přímým důsledkem těchto letitých zkušeností. Také HotPINK mají dvojitou tepelnou vrstvu, takže ani dámské nohy nebudou na sjezdovce mrznout. Pevná plastová miska, hluboká a úzká pata zaručí stabilizaci a pohodlí dámské noze.
Doporučená obuv: boty pro lyžování a snowboard.
K dispozici ve velikostech B – E (EU 34 – 44). Model na oficiálních stránkách kliknutím zde.

merinoWHITE™

superfeet_merinomerinoWHITE™ jsou universální stélky s termoregulační merino vlnou. Ta bude udržovat vaše nohy teplejší, když je chladno, a chladnější, když je horko. Tvarem je shodná s modelem BLUE. A účel použití? Je jedno jestli jdete na schůzku, nebo si jdete zaběhnout – vždy Vám poskytnou stabilitu, podporu a pohodlí. Tvar klenbové části se přizpůsobuje většině typům nohou a padnou i do obuvi o menším objemu a nebo do přiléhavé obuvi.
K dispozici ve velikostech B – F (EU 34 – 46,5) Model na oficiálních stránkách kliknutím zde.

 Základní řada Trim – To – Fit Superfeet stélek vhodných pro vaši obuv a váš životní styl

GREEN

superfeet_green
Green poskytuje max. podporu, stabilitu, rovnováhu a tlumení nárazů. Snižuje nadměrnou pronaci. Ideální pro nohu se středně vysokou klenbou, ale umí se přizpůsobit i k noze s plochou klenbou.  Ideální jsou jako podpora rekonvalescence po výronech kotníku či zákrocích na koleně – podpora stability.
Doporučená obuv: boty pro lyžování a snowboard, běžecká a krosová obuv, turistická a trekingová obuv, pracovní a vycházková obuv. Je-li při použití GREEN podpora klenby příliš vysoká tak se doporučuje vyzkoušet pro tuto obuv typ BLUE nebo BLACK.
K dispozici ve velikostech A – H (EU 32/34 – 51/53).

GREEN WIDE (široké)

wide
Superfeet široké zelené, jsou stejně spolehlivé pro tlumení nárazů jako Superfeet ZELENÁ, ale design podporuje širší nohy v široké obuvi od velikosti 3E-6E. Je doporučená pro maximální podporu a tlumení nárazů. Ideální pro široké nohy se středním až vysokým obloukem klenby. Běh, chůze, turistika, vysokohorská, průmyslová a vojenská obuv.

 

BLUE

superfeet_blue
Nejuniverzálnější model, Blue padne i do obuvi o menším objemu a nebo do přiléhavé obuvi. Tvar klenby se přizpůsobuje většině typům nohou a přitom mírněji zahloubená miska poskytuje kontrolu nášlapu a komfort. Doporučuje se pro podélně plochou nohu. Nejvhodnější pro nohu s nízkou až středně vysokou klenbou a nevyžaduje se přitom max. podpora.
Doporučená obuv: sportovní obuv (ideální pro fotbal), která má dobře padnout a pro všechny typy příležitostné a vycházkové obuvi s menším objemem.
K dispozici ve velikostech J – G (EU 29/31 – 51/53. K dispozici i dětská velikost 29/31.

 

BLACK

superfeet_black
Black poskytuje zejména komfort a podporu pro přiléhavou obuv sportovní, vycházkovou a příležitostní obuv, a je také určena pro lidi s plochou a přecitlivělou nohou, kteří mají potíže s nošením protetických pomůcek. Protože je tenká a lehká, padne do většiny typů obuvi. Padne na nohu s nízkou klenbou, ale přizpůsobí i k ostatním typům klenby. Patní miska je podepřena radiálně vedeným sloupky
Doporučená obuv: ideální pro golf, horská kola a ostatní obuv typu vycházková, manažerská a jednoúčelová
K dispozici ve velikostech B – G (EU 35/37 – 51/53).

 

YELLOW

superfeet_yellow
Yellow dobře padne do úzké obuvi s minimální výškou podpatku 2,5 cm, poskytuje v ní komfort a zvyšuje stabilitu. Má speciálně vykonstruovaný úhel šikmé plochy misky, který je ideální pro hokej a krasobruslení. Vhodná pro nohu s nízkou až středně vysokou klenbou, avšak přizpůsobuje se všem typům klenby.
Doporučená obuv: ideální pro hokej a krasobruslení, kolečkové bruslení, velmi dobře bude pracovat v cyklistické obuvi, a také obuvi typu western a v lodičkové obuvi s podpatkem.
K dispozici ve velikostech B – G (EU 35/37 – 51/53)

 

DMP BLACK

DMP_black

Superfeet BLACK DMP® je jedinečná svojí 3-vrstvou strukturou. Paměťová pěna pomáhat roznášet plantární tlak a zlepšit boty vhodné pro citlivé nohy. Poskytuje zejména komfort a podporu pro přiléhavou obuv sportovní, vycházkovou a příležitostní obuv, a je určena pro klienty s citlivou nohou, kteří mají potíže s nošením protetických pomůcek. Protože je tenká a lehká, padne do většiny typů obuvi. Padne na nohu s nízkou klenbou, ale přizpůsobí i k ostatním typům klenby. Patní miska je podepřena radiálně vedeným sloupky Doporučená obuv: ideální pro golf, horská kola a ostatní obuv typu vycházková, manažerská a jednoúčelová.

 

DMP Měď

DMP
Superfeet měd DMP ® přirozeně kopíruje jedinečný tvar Vašeho chodidla díky vrstvě paměťové pěny DMP ® , která se po denním nošení přizpůsobí tvaru Vaší nohy. Poskytuje zejména komfort a podporu pro přiléhavou obuv sportovní, vycházkovou a příležitostnou. Je také určena pro lidi s plochou a přecitlivělou nohou, kteří mají potíže s nošením protetických pomůcek. Protože je tenká a lehká, padne do většiny typů obuvi. Padne na nohu s nízkou klenbou, ale přizpůsobí i k ostatním typům klenby. Patní miska je podepřena radiálně vedeným sloupky Doporučená obuv: ideální pro golf, horská kola a ostatní obuv typu vycházková, manažerská a jednoúčelová

 

Unikátní, patentované dvousložkové vložky pomáhají zajistit dlouhodobou podporu a pohodlí, které vložky vyrobené v továrně na obuv poskytnout nemohou. Správnou podporou paty a klenby a uspořádáním kostí nohou vložky Superfeet pomáhají redukovat hlavní příčiny potíží s nohami, koleny, zády atd., maximalizovat pohodlí a vylepšovat tlumení nárazů – nehraje roli jestli stojíte nebo běháte, lyžujete, jedete na kole, hrajete hokej, snowboarding či se věnujete pěší turistice.

Záměrem a funkcí každé protetiky je napomáhat kontrole správné mechaniky nohy a správného postavení celé kostry. Problémy nastanou při používání měkkých, nepodpůrných vložek, které se ze začátku mohou zdát dobré, ale podobně, jako v případě pokusu o spaní na měkké matraci nebo chůzi po měkkém písku, uspokojení rychle ustoupí bez vhodné podpory držení vašeho těla. Když jsou vložky správně vyrobené, pak vaše nohy nesou a vyvažují tíhu vašeho těla, přičemž tlumí nárazy v kloubech a svalech a fungují jako prevence proti budoucím bolestem.

Tímto způsobem pevný, profilovaný tvar vložek Superfeet poskytuje podporu, vyvážení a komfort, které měkké stélky poskytnout nemohou. Superfeet dodávárůzné druhy produktů konstruované tak, aby byly vhodné na všechny různé tvarynohou pro všechny kategorie aktivit a sportu. Jestli provozujete turistiku, či lyžujete, bruslíte, běháte, jezdíte na kole, hrajete tenis nebo házenou, tak budou Superfeet vložky potřebám těchto sportů vyhovovat Všechny Superfeet vložky jsou založeny na principech podiatrické medicíny a biomechaniky.

Firma Superfeet zaregistrovala od roku 1977 přes 40 patentů týkající se konstrukce a technologie materiálů. Z hlediska konstrukce a biomechaniky vložek jsou zásadní patentovaný tvar a design stabilizační misky. Zadní (patní část) misky zapouzdří tukový polštář paty a ztlumí náraz na chodidlo v počáteční fázi kroku. Profilovaný tvar ve střední části správně adaptuje obuv k noze. Stabilizační miska je pevným základem pod pěnovým materiálem celé vložky, který zajišťuje maximální stabilitu, ideální postavení a správnou podporu celé noze. Ve spojení s tvarem a designem misky paty, biomechanickými řídícími body v zadní a střední části misky napomáhá snížit nadměrnou pronaci nohy  (tzn. vbočování paty a tím i celého chodidla). Stabilizační miska je také klíčovou komponentou pro životnostpěnového materiálu vložky, chrání jej před roztržením a zabraňuje prošlapání. Vrchní vrstva vložky je z pěnového materiálu o vysoké hustotě, který poskytne po celé délce chodidla podporu a komfort. Povrch je potažen antibakteriálním textilním materiálem, který obsahuje částice stříbra, blokující vývoj plísňových onemocnění.

Zdravotní výhody SUPERfeet

Nestabilita a pohyb nohy uvnitř boty může způsobit na citlivých místech různé nemoci nohou. Při nesprávné podpoře nohy se dále mohou vyskytovat nejrůznější bolesti nohou a celého těla.

černání prstů, puchýře kuří oka, oteklý kotník, pálení

superfeet_zdrav01
Kromě onemocnění na citlivých místech nohy podle obrázku může způsobit nesprávná podpora nohy dříve nebo později take další onemocnění nohou známé v podiatrii: Plantar fasciitis – zánět povázky u chodidla, Haglunds deformity – zánět tíhového váčku, Shin splints – zánět lýtkového svalu, Halux abductovaldus vbočený palec, Hammer toe – kladívkové prsty, Metatarsalgia – zánět sezamských kůstek, Mortons Neuroma – meziprstní neurom, Pes plano valgus – ploché nohy (pokles klenby nohy) aj.

superfeet_zdrav

superfeet_produkty

Další zajímavé odkazy pro více informací

Obrázky se zatížením chodidla při různých aktivitách: oficiální web SUPERfeet.
Odkaz na oficiální stránky dovozce do ČR: firma PROTECHING.
Superfeet české příběhy: čeští sportovci a SUPERfeet.